«

»

Tem 19 2014

Bu Yazı bas

2014 DİKEY GEÇİŞ SINAVI DEĞERLENDİRMESİ

Ben dahil herkese geçmiş olsun. Sınava soruları gormek için girdim. Onlarca sınava giren bir kişi olarak, ösym’nin özellikle son iki yıldır sınav sorularının zorluk derecesini arttırdığını düşünüyorum. Bugünkü sınavın sözel bölümü normaldi. Paragraf soruları ağırlıktaydı, bu sınava girenler için bir avantaj, değişik soru tarzı farketmedim. Sayısal bölüm ise dananın kuyruğunun koptuğu yer, daha çok problem soruları ağırlıktaydı, burada sınava girenlerin zorlandığını düşünüyorum. Sayısal bölümde başarılı olanlarin hedefine ulaşacağına inanıyorum.
Geçen yıl sınava giren öğrenciler pek başarılı değillerdi bu da sıralamada kendini gösterdi.

Son olarak sözel bölüm orta, sayısal bölüm zordu, sınav süresini yetiştiremeyen bir çok aday olabilir. Sınava ciddi bir şekilde hazırlanan aday emeğinin karşılığını alacaktır.

Doktrin Tevfik

Saygılarımla…

http://www.aofadalet.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/google_48.png http://www.aofadalet.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/myspace_48.png http://www.aofadalet.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/facebook_48.png http://www.aofadalet.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/yahoobuzz_48.png http://www.aofadalet.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/twitter_48.png

Bu yazının kalıcı bağlantısı http://www.aofadalet.com/2014-dikey-gecis-sinavi-degerlendirmesi/

Bir Cevap Yazın