«

»

Oca 19 2012

Bu Yazı bas

Adalet Meslek Etiği Ders Notları

Adalet Meslek Etiği Dersi 1 Ünite Ders Notları, Ücretsiz.

Ahlak Arapçadır. Hulk kelimesinin çoğuludur. Huy, mizaç, seciye, tabiat, fıtrat anlamına gelir. Ahlaki veya gayri-ahlaki davranışlar tamamen insanın iradesi sonucu ortaya çıkar. Tabiatta yasalar vardır. Olgular ve nesneler bu yasalara tabiidir. Ahlakın konusu insanların davranışlarıdır. (Hayvanlar, bitkiler vs. ahlaki ölçüye tabi tutulamaz)

Ahlaksız’’ ahlak dışı davranışlarda bulunanları niteler. Ahlaksız, kötü huylu olan kötü kişiliğe sahip olanlara verilen sıfattır. Ahlaken değerli görülen bir durumun gerçekleştirilmesi için kişinin sahip olması gereken yetenek beceri kapasite ve yeterliliğe Erdem denir. Bu özellik kişilikle alakalıdır ve ancak davranışlarla ortaya çıkar.

 

Adalet Meslek Etiği Ünite 1 için Tıklayınız..
http://www.aofadalet.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/google_48.png http://www.aofadalet.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/myspace_48.png http://www.aofadalet.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/facebook_48.png http://www.aofadalet.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/yahoobuzz_48.png http://www.aofadalet.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/twitter_48.png

Bu yazının kalıcı bağlantısı http://www.aofadalet.com/adalet-meslek-etigi-ders-notlari/