«

»

Eyl 06 2011

Bu Yazı bas

Kayıt için Hangi Evraklar Gerekli?

INTERNET BAŞVURU BELGESİ

Internet Başvuru Belgesini, sitemize yapacağınız başvurunuzun kabulünden sonra bilgisayarınıza indireceğiniz elektronik dosya içerisinde bulacaksınız. Belgeyi elde etmek için dosyanın yazıcı dökümünü almalı ve işaretli yerden kesmelisiniz.Internet Başvuru Belgesinde, başvuru yaptığınız programla ilgili bilgiler olacaktır. Bu bilgilerin doğruluğunu mutlaka kontrol ediniz. Internet Başvuru Belgesini kayıt sırasında AÖF bürosuna imzalı olarak teslim etmelisiniz. İmzanız, Fotoğraflı-İmzalı Formda kullandığınız imzanın aynısı olmalıdır.* Resimde kırmızı çerçeve içine alınmış bölüm, örnek yazıcı dökümündeki Internet Başvuru Belgesini göstermektedir.
FOTOĞRAFLI-İMZALI FORM

Fotoğraflı-İmzalı Formu, sitemize yapacağınız başvurunuzun kabulünden sonra bilgisayarınıza indireceğiniz elektronik dosya içerisinde bulacaksınız. Formu elde etmek için dosyanın yazıcı dökümünü almalı ve işaretli yerlerden kesmelisiniz.Formun üzerindeki ayrılan yere kurallara uygun fotoğrafınızı yapıştırınız. Öğretiminiz süresince kullanmayı düşündüğünüz imzanızı, ayrılmış alana, taşmayacak şekilde siyah tükenmez kalemle atınız.* Resimde kırmızı çerçeve içine alınmış bölüm, örnek yazıcı dökümündeki Fotoğraflı-İmzalı Formu
ÖĞRENCİ BİLGİ FORMU
Öğrenci Bilgi Formunu, sitemize yapacağınız başvurunuzun kabulünden sonra bilgisayarınıza indireceğiniz elektronik dosya içerisinde bulacaksınız. Formu elde etmek için dosyanın yazıcı dökümünü almalı ve işaretli yerlerden kesmelisiniz.Yazıcı dökümünü aldığınız Öğrenci Bilgi Formuna kurallara uygun fotoğrafınızı yapıştırınız. Bu form, kayıt esnasında AÖF bürosunca onaylanarak size geri verilecektir. Size verilen Öğrenci Bilgi Formunu, öğrenci kimlik kartınızı alıncaya kadar öğrenci olduğunuzu kanıtlamak ve AÖF bürolarından öğrencilik hizmeti alabilmek için kullanacaksınız.Bu form, İngilizce Öğretmenliği Lisans Programına kayıt yaptıran öğrencilerin 1. ara sınavı hariç, sınavlarda öğrenci kimlik kartı yerine geçmez.Öğrenci kimlik kartınızı bürodan teslim alırken, Öğrenci Bilgi Formunuzu geri vermek zorundasınız.* Resimde kırmızı çerçeve içine alınmış bölüm, örnek yazıcı dökümündeki Öğrenci Bilgi Formunu göstermektedir
FOTOĞRAF
4 adet 4.5×6 cm. boyutunda kurallara uygun olarak çektirilmiş fotoğraf kayıt için gereklidir. Tüm fotoğraflar aynı olmalıdır. Kurallar için kayıt kılavuzunun ilgili bölümüne bakınız.Fotoğrafların 2 adedi, sitemize yapacağınız başvurunuzun kabulünden sonra bilgisayarınıza indireceğiniz ve yazıcı dökümünü alacağınız Fotoğraflı-İmzalı Form ile Öğrenci Bilgi Formuna yapıştırılacaktır. Diğer 2 fotoğraf ise kayıt esnasında AÖF bürosuna teslim edilecektir.
ÖĞRENİM BELGESİ
Kayıt işlemleriniz için aşağıdaki öğrenim belgelerinden birisini vermek zorundasınız.a) Noter onaylı diploma sureti:Lise veya dengi okul mezunu olan adaylar, diplomalarının noter onaylı suretiyle kayıt yaptıracaklardır. Diplomasını kaybedenler ise, mezun oldukları okuldan alacakları DİPLOMASINI KAYBEDENLERE MAHSUS ÖĞRENİM BELGESİ’nin noter onaylı sureti ile kayıt yaptıracaklardır.b) Geçici mezuniyet belgesi (çıkma):2007-2008 öğretim yılında lise veya dengi okul mezunu olan adaylardan diplomaları hazırlanmamış olanlar, okullarından alacakları yeni tarihli geçici mezuniyet belgesinin (çıkma) noter onaylı sureti ile kayıt yaptırabileceklerdir.2008 ÖSYS ile Açıköğretim Fakültesi Okul Öncesi Lisans Programına yerleştirilip kayıt yaptıracak adayların Kız Meslek Lisesi veya Meslek Liselerinin;
* Çocuk Gelişimi,
* Çocuk Gelişimi ve Eğitimi,
* Çocuk Gelişimi ve Bakımı
bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir. Bu nedenle adaylar, yukarıda sayılan bölümlerin birinden mezun olduklarını gösteren diploma veya 2007-2008 öğretim yılına ait geçici mezuniyet belgesinin (çıkma) noter onaylı suretini vereceklerdir.Yukarıda sayılan belgelerin dışında kalan ilişik kesme belgesi, geçici denklik belgesi, mezuniyeti belirten düz yazılar, temel kursu bitirme diploması, başarı durum belgesi ve sertifikalar, mezuniyet belgesi yerine kesinlikle kabul edilmez ve kayıt yapılmaz.

Öğrenim belgenizdeki kimlik bilgileri ile nüfus cüzdanınızdaki bilgilerin (ad, soyad, baba adı vs.) aynı olması gerekmektedir. Bu bilgilerinizde farklılık varsa, bu farklılığa ait yasal belgenizi öğrenim belgenizle birlikte vermek zorundasınız. Eğer öğrenim belgenizdeki bilgiler hatalı ise mezun olduğunuz okula başvurarak öğrenim belgenizin arkasına açıklama yaptırmanız gerekmektedir.

Çalışmakta olduğunuz kurum veya mezun olduğunuz okullardan alacağınız onaylı diploma veya çıkma fotokopileri geçerli değildir.

ASKERLİK DURUMU BELGESİ
Askerlik durumunuza göre aşağıda açıklanan Askerlikle İlişiksiz Belgesi, kayıt için AÖF bürosuna verilmelidir.TECİLLİ:1971 – 1987 yılları arasında (1971, 1972, …, 1987) doğan erkek adaylar, askerlik şubelerinden alacakları askerlik işlemleri yönünden bir sakınca olmadığına dair Askerlikle İlişiksiz Belgesinin aslını vereceklerdir. 1987 ve sonrası (1987, 1988, …) doğumlu erkek adaylardan Askerlikle İlişiksiz Belgesi istenmeyecektir. Ancak bu adayların, Internet başvuru adımlarındaki “Askerlik Durumu” seçeneğinde “Tecilli”yi seçmiş olmaları gerekmektedir.YAPTI:Askerliğini yapmış olanlar, askerlik yaptıklarını kanıtlayan, askerlik şubelerince düzenlenen resmi yazının aslını veya Terhis Teskeresinin Fotokopisini AÖF bürosuna vereceklerdir.YAPIYOR:Halen asker olanlar, birliklerinden alacakları, durumlarını kanıtlayan mühürlü resmi bir belgeyi Askerlik Durumu Belgesi olarak kayıt yaptırdıkları AÖF bürosuna vereceklerdir.YAŞ SINIRINI AŞMIŞ: 1970 ve öncesi (1970, 1969, …) doğumlu erkek adaylar, yasada yazılı yaş sınırı dışına çıktıklarından, kendilerinden Askerlik Durumu Belgesi istenmeyecektir.

MUAF: Yasal nedenlerle askerlikle ilişiği olmayanlar, askerlik şubelerinden askerlikten muaf olduklarını belirten yazıyı, subay ve astsubay olanlar birliklerinden alacakları mühürlü resmi görev belgesini Askerlik Durumu Belgesi olarak vereceklerdir.

Ayrıntılı bilgi için kayıt kılavuzunun ilgili bölümünü okuyunuz.

BANKA DEKONTU
Kaydınızı AÖF bürosunda gerçekleştirmeden önce, ödemeniz gereken öğrenim giderini bankaya yatırmış olmalısınız.Ödeme yaptıktan sonra Vakıfbank şubesinden size iki nüsha dekont verilecektir. Dekontun bir nüshasını AÖF bürosuna teslim ediniz. Banka dekontunun bir nüshasını veya fotokopisini öğretim yılı boyunca saklayınız. Bu dekont sizden Üniversitemiz yetkililerince istenebilir.Ayrıntılı bilgi için kayıt kılavuzunun ilgili bölümünü okuyunuz.
ÖĞRENCİ KAYIT DOSYASI

Öğrenci Kayıt Dosyasına adınızı, soyadınızı ve T.C. kimlik numaranızı mürekkepli veya tükenmez kalemle, büyük harfle, okunaklı ve temiz şekilde yazınız.

Kayıt dosyasının sağ alt köşesinde bulunan öğrenci imzası bölümüne, öğreniminiz süresince değişmeyecek imzanızı atınız. Bu imza ile Fotoğraflı-İmzalı Formdaki imzanızın aynı olması gerekmektedir.

Kayıt dosyası üzerinde bulunan T.C. kimlik no (öğrenci no) alanına, T.C. kimlik numaranızı her kutuya bir rakam gelecek şekilde ve doğru olarak yazınız. Ad ve soyad satırını, yine nüfus cüzdanınızı esas alarak doldurunuz.

Dosya üzerine yazdığınız bilgiler ile başvuru esnasında sitemize girdiğiniz bilgiler aynı olmalıdır.

Kaynak: http://aofkayit.anadolu.edu.tr/

http://www.aofadalet.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/google_48.png http://www.aofadalet.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/myspace_48.png http://www.aofadalet.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/facebook_48.png http://www.aofadalet.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/yahoobuzz_48.png http://www.aofadalet.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/twitter_48.png

Bu yazının kalıcı bağlantısı http://www.aofadalet.com/kayit-icin-hangi-evraklar-gerekli/