«

»

Ağu 25 2014

Bu Yazı bas

Muafiyet Duyurusu !

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ

AÇIKÖĞRETİM, İKTİSAT, İŞLETME FAKÜLTELERİ

DERS TRANSFERİ VE MUAFİYET DUYURUSU

(2014-2015 GÜZ DÖNEMİ)

 

2014-2015 Öğretim Yılı Güz Döneminden itibaren her dönemde yapılmak üzere, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I – II, Türk Dili I – II, Yabancı Dil I – II, Temel Bilgi Teknolojileri I – II derslerine yapılacak ders transferi ve muafiyet ile ilgili açıklamalar aşağıdadır:

 

 1. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinden daha önce yukarıda adı geçen veya bunlara eşdeğer ders/dersleri almış ve başarmış öğrencinin kayıtlı olduğu/kayıt yaptıracağı programdaki muafiyet işlemleri ilgili Fakülte tarafından yapılır. Bu durumdaki öğrencinin herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur.
 2. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri dışındaki bir yükseköğretim programından daha önce yukarıda adı geçen ders/dersleri almış ve başarmış öğrencinin, muafiyet için aşağıdaki işlemleri yapması gerekir.

 

a)     Yükseköğretim programlarından;

–    mezun olanlar Mezuniyet Belgesini (geçici mezuniyet belgesi, diploma vb. onaylı fotokopisi),

–    kayıtlı/kaydı silinmiş olanlar ise Muafiyet Talep Formu’nun çıktısını alarak ilgili Fakülte/Yüksekokuldan onaylattığı formu ya da yukarıdaki ders/dersleri alıp başarılı olduğunu gösteren resmi bir yazıyı AÖF bürosuna teslim etmelidir.

–    lisans programından kaydını sildirip önlisans diploması alan öğrenciler Muafiyet Talep Formu’nun çıktısını alarak ilgili Fakülte/Yüksekokuldan onaylattığı formu ya da yukarıdaki ders/dersleri alıp başarılı olduğunu gösteren resmi bir yazıyı AÖF bürosuna teslim etmelidir.

–    Not durum belgeleri (transkript) çok farklı formatlarda olduğundan ve inceleme süresini uzatarak muafiyet işlemlerinin zamanında bitirilememesine neden olacağından kabul edilmeyecektir.

 

b)     Yukarıdaki belgeleri;

–      Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerine ilk kez kayıt yaptıracak öğrenci kayıt esnasında,

–    Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde kayıtlı öğrenci ise 20-29 Ağustos 2014 tarihleri arasında  AÖF bürosuna teslim etmelidir.

 

c)     Bu tarihlerden sonra yapılan başvurulara muafiyet işlemi takip eden dönemde uygulanacaktır.

 

d)     Muafiyet işlemleri her dönem başında ilgili Fakülte tarafından belirlenen tarihler arasında gerçekleştirilir.

 

III.         Muafiyet talebinde bulunan öğrenci, ders transferi ve muafiyet esaslarını kabul etmiş sayılır.

Linkler

Muafiyet Talep Formu

Ders Transferi ve Muafiyet Esasları

 

 

http://www.aofadalet.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/google_48.png http://www.aofadalet.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/myspace_48.png http://www.aofadalet.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/facebook_48.png http://www.aofadalet.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/yahoobuzz_48.png http://www.aofadalet.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/twitter_48.png

Bu yazının kalıcı bağlantısı http://www.aofadalet.com/muafiyet-duyurusu/

 1. gumus

  ben 2 yıllık bi bölüm okudum şimdi bibölüm dAHA okumayı dusunuyorum. o dA adalet bölümü anadolu üniversitesi acık öğretm fakultesni ygs 3 puanm 294 ben bu puanımı kullanarak bu bölüm ve üniye girebilirmiyim yardımcı olursanz sevinirm

 2. server bedi

  Su an acik ogretim adalet bolumu 1.sinif ogrencisiyim..Daha once örgün olarak onlisans mezunu oldum..Seneye adalet 2.sinifta Tarih ve T.dili ve edebiyati dersleri var..Önlisans okurken bu derslerimin not ortalamasi AA idi..Bu bölümlerden muaf olabiliyormuyum..illa lisans mezunu olmak mi gerekir..??

  1. admin

   Önemli olan dersi verip vermediğiniz lisans-önlisans farketmez, dersi saydırabilirsiniz. Başarılar.

Bir Cevap Yazın